“Ražots Latgalē” 22.01.2020. Pasākums notiek pateicoties ESF projektam Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

“Ražots Latgalē” 22.01.2020.

“VEREMS” RSEZ SIA Rēzeknes novada, Verēmu pagasta, Lejas Ančupānos par bērza saplākšņu ražošanas procesu un profesijām uzņēmumā uzzināja

Ciblas vsk. 9. – 12.kl. 37 skolēni. Darba aizsardzības speciālists Juris mums izstāstīja kā uzvesties ražotnes telpās un visiem izdalīja atstarojošās vestes, lai mūs labi var ieraudzīt mini traktoru vadītāji, kuri nogādā saplākšņus vajadzīgajās vietās. Te ražo lielākos saplākšņus pasaulē, jo tos izmanto kuģu būvei, tālbraucēju – furgoniem, mazajām piekabēm u.c. Uzzinājām, ka eksportē 95% no saražotā uz dažādām pasaules valstīm. Latvijā paliek 5% saplākšņu. Rūpnīca koksni izmanto maksimāli, jo no brāķētā materiāla ražo briketes, kuras izmanto uzņēmuma apkurei. Darbinieki ģērbušies T – kreklos un kombinezonos ar atstarojošajām vestēm. Uzņēmumā patīkami smaržo pēc žāvētas koksnes, putekļu nav, tikai diskotēkas skaļuma troksnis. Speciāli sensori gādā par drošību – ja pāriet aizliegto līniju, tad iekārta automātiski apstājas. Mums likās, ka esam nokļuvuši lielu pankūku cepšanas valstībā, jo varējām pacelt 2mm plānu un 3m×3m lielu saplāksni. Mums patika rūpnīcas darbinieku saraksts pie sienas, kurā ir norādītas viņu prasmes ar ciparu palīdzību – jo lielāks cipars jo labāk. Tas esot svarīgi, ja kāds ir jāaizvieto. Uzņēmums strādā 4 maiņās – 330 darbinieki ar 140 darba vietām. Mums patika arī saplākšņa cietības pārbaudes testēšana, kas ir galvenais kvalitātes rādītājs produkcijai. Sakām lielu paldies uzņēmuma galvenajam tehnologam Rolandam Piļkam un viņa kolēģim Mārim par vienreizējo iespēju redzēt visu saplākšņu ražošanas procesu.

WhatsApp Image 2020-05-20 at 10.30.44

R.Piļka no kreisās puses pirmais, PKK E. Rimicāne, V.Trona, meistars Māris, Ciblas vsk. 9.- 12.kl. skolēni

Materiālu sagatavoja Ciblas vsk. PKK E.Rimicāne