Skolas soma

Projekta „Latvijas skolas soma” aktivitātes Ciblas vidusskolā. 2019./2020. m.g. pirmais semestris.

PDFDrukātE-pasts

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 10 februāris 2020 11:26) Autors Administrator Pirmdiena, 10 februāris 2020 11:19

Ciblas-vsk.-I-01-640x42608.10.2019. “Pa grāfa Borha takām” Varakļānos.

8. oktobrī Ciblas vidusskolas 7. un 8. klases skolēni devās mācību vizītē uz Varakļāniem, jo ar akcijas “Skolas soma” atbalstu bija iespēja piedalīties muzejpedagoģiskajā programmā “Pa grāfa Borha takām.”

Vispirms muzeja darbinieks Artūrs iepazīstināja ar Varakļānu pils vēsturi un izrādīja visas pils telpas. Bērniem vajadzēja nokāpt spocīgajā pils pagrabā un atrast tur ieroci – loku un bultas, lai varētu doties tālāk. Visi tika pie skrejriteņiem, un tālāk ceļš veda uz Varakļānu pilsētas centru – grāfu Borhu apaļo baznīcu, kur bērni uzzināja dažādus interesantus faktus par Borhu dzimtu. Pēc tam skolēni nokļuva pie Varakļānu pilsētas ģerboņa – lapsas, izbrauca velolabirintu un izbaudīja pilsētas laukuma skaistumu, vērojot strūklakas. Ceļš veda atpakaļ uz pili, kur skolēni sadalījās 2 komandās. Viena komanda mācījās loka šaušanu, bet otra iejutās atraktīvos pasaku tēlos, pēc tam komandas mainījās. Pēc sportiskajām aktivitātēm muzeja darbiniece Ilze aizveda visus uz pašu romantiskāko parka vietu – pie Mīlestības akmens, kur bērni uzzināja leģendu par grāfa Borha skaisto meitu Jadvigu. Pirms došanās mājās bērni dalījās izjūtās par dienas aktivitātēm, baudot aromātisku tēju.

    Skolotāja Daina Purina

Ciblas-vsk.-I-02-640x48031.10.2019. muzikālā apvienība “Shape of Music” Ciblas vidusskolā

31. oktobrī Ciblas vidusskolas 7. – 12. kl. skolēniem inovatīvā jaunrades muzikālā apvienībaShape of Music” no Rīgas piedāvāja oriģinālu iespēju – gan dzirdēt, gan redzēt, gan paspēlēt, gan tuvāk iepazīt četrus klasiskos stīgu mūzikas instrumentus: vijoli, altu, čellu un kontrabasu. Koncertā uzstājās jaunas un atraktīvas mākslinieces: Lelde Zaržecka (vijole), Inese Fedorovska (vijole, alts) un Arta Abaroniņa (čells, kontrabass). Pasākums notika ar projekta „Latvijas skolas soma” atbalstu.

                Dažas atziņas pēc pasākuma:

Koncerts bija ļoti skaists. Patika, ka mākslinieces bija atraktīvas, mācēja ieinteresēt.

Pasākums nebija arī vienveidīgs, jo tika ietverti dažādu mūzikas stilu skaņdarbi.

Tika dota iespēja ne tikai klausīties, bet arī pašiem pamēģināt, kā skan instrumenti.

Skolotāja Silvija Donska

November-04-2019-44-Large-320x320“Mīļdziesmiņa”
Latgales vēstniecībā “GORS” 04.11.2019.

4. novembrī, pateicoties programmas „Latvijas skolas soma” atbalstam, Ciblas vidusskolas 1. – 6. klašu skolēniem tika organizēts brauciens uz koncertprogrammu bērniem “Mīļdziesmiņa”, kas notika Latgales Vēstniecībā GORS.

Koncertā tika izdziedātas un izspēlētas latviešu tautasdziesmas, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Renāra Kaupera, Valta Pūces dziesmas. Koncertu vadīja stāstniece Karīna Bērziņa.

Tā kopīgi ar māksliniekiem – Aiju Andrejevu, Martu Kristiānu Kalniņu, Goran Gora tika dziedāts par saulīti, par brālīti, māsiņu un zilo putniņu, par vilciņu, par zaķīšiem pirtiņā. Par raibo pasauli, kurā katram sava vieta. Vislielāko sajūsmu no klausītājiem mākslinieki saņēma par Renāra Kaupera dziesmu “Joka pēc alfabēts.”

Koncerta laikā skolēni ne tikai klausījās dziesmiņas un dziedāja līdzi, bet skatījās arī pazīstamās latviešu multfilmas, kuras bija redzamas uz lielā ekrāna.

Koncerts bija jauks, dziesmas jautras un pazīstamas. Ļoti patika māsiņa Aija, kas spēlēja flautu. 

Skolotāja Inese Boļševiča

   

“Latvijas skolas soma” – Ciblas novada skolās

PDFDrukātE-pasts

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 10 februāris 2020 11:19) Autors Administrator Pirmdiena, 10 februāris 2020 11:16

Septembra sākumā Latvijas Kultūras ministrija ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Ciblas novada pašvaldību par projekta “Latvijas skolas soma” īstenošanu Ciblas novadā. Projektā piešķirtais finansējums 2019./2020.mācību gada 1. semestrim – 1225 EUR. Tas tiek sadalīts proporcionāli izglītojamo skaitam mācību iestādēs. Projektā piedalās Ciblas vidusskola, Pušmucovas pamatskola un Ezersalas speciālā pamatskola.

“Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.            

Projekta koordinatore Sarmīte Leščinska

   

Iniciatīva "Latvijas skolas soma

PDFDrukātE-pasts

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 10 februāris 2020 11:14) Autors Administrator Piektdiena, 23 novembris 2018 09:45

100293220images-extrainfo-1512-Skolas soma LV100-krasains

Iniciatīva “Latvijas skolas soma”

Sākot no 2018./2019. mācību gada Latvijā sāks darboties iniciatīva „Latvijas skolas soma”. Tā būs iespēja katram skolēnam mācību satura un procesa ietvaros klātienē pieredzēt Latviju – apmeklēt izrādes, koncertus un izstādes, tikties ar iedvesmojošiem cilvēkiem un piedalīties nozīmīgu notikumu līdzveidošanā.

„Latvijas skolas somas” norisēs skolēni iepazīs Latvijas valstiskuma attīstības liecības, profesionālās mākslas un kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, Latvijas dabu, kultūrainavas, zinātnes sasniegumus un inovācijas. „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā divsimt tūkstošiem Latvijas skolēnu, lai mācību procesu padarītu mūsdienīgu, spēcinātu valstiskās piederības apziņu un mazinātu sociālo nevienlīdzību. Daudzveidīgajās norisēs skolēni caur personīgo pārdzīvojumu uzzinās „Par visu, kas Latviju padara par Latviju”.

6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”. Īpašā pasākumā “Arēnā Rīga” skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Projekta atklāšanā piedalījās arī Ciblas vidusskolas un Pušmucovas pamatskolas skolēni un skolotājas.

                                                                                     Projekta koordinatore S.Leščinska

   
Skolas soma
FUVIFLOW0909