Skolas soma

Latgales Kultūrvēstures muzejā.

PDFDrukātE-pasts

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 30 novembris 1999 02:00) Autors Administrator Otrdiena, 07 jūnijs 2022 12:46

Attachment1

Attachment2

Attachment3

Š.g.25.maijā Ciblas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē, piedalījās muzejpedagoģiskās nodarbībās „Māla pikuča piedzīvojumi” un „Senās spēles un rotaļas”.
             Apskatīja lielāko Latgales keramikas ekspozīciju Latvijā un pasaulē. Veidoja savu māla izstrādājumu – suvenīru. Uzzinājām, kādas senāk ir bijušas pašu rokām gatavotās rotaļlietas. Bērni aizrautīgi līdzdarbojās, guva jaunu pieredzi. Aktīvi gāja rotaļās, spēlēja instrumentus.

Paldies projektam „Latvijas skolas soma” par doto iespēju!

   

Ekskursija uz Varakļāniem

PDFDrukātE-pasts

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 30 novembris 1999 02:00) Autors Administrator Otrdiena, 10 maijs 2022 00:00

Varakļāni

Ciblas vidusskolas 5.,6.kl.skolēni šajā mācību gadā jau otro reizi projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā. Šoreiz tā bija Varakļānu pils, tās apkārtne un pilsēta. Piedāvājumu aprakstā skolēnu uzmanību piesaistīja vārdiņš „skrejritenis”.

Skolēni piedalījās izzinošā un piedzīvojumiem bagātā 3 stundu ilgā vides izpētes programmā „Pa grāfa Borha piedzīvojumu takām”.

Nodarbību vadīja muzeja darbiniece, kura sākumā mūs iepazīstināja ar Varakļānu pils telpām, tajās apskatāmajiem objektiem, lietām, cilvēkiem, pils vēsturi gadsimtu griezumā. Interesanti bija pabūt pils āra laukumiņā, kurā var ieiet tikai no pils zāles. Noslēpumains un drēgns bija pils pagrabs. Tajā skolēni meklēja paslēptos ieročus (vēlāk izmēģināja), dzirdēja klusinātas skaņas, uzdūrās spokainiem objektiem. Nākamajā nodarbības daļā bija jādodas uz Varakļānu pilsētas centru ar skrejriteņiem. Tā bija iespēja pārbaudīt savu prasmi braukšanā, izturībā, vērošanā, sadarbībā. Sākumā šo nodarbi izmēģināja 5.klase, bet atpakaļceļā – 6.klase. Pilsētas centrā pabijām grāfu Borhu baznīcā, viņu dzimtas atdusas vietā- baznīcas pagraba velvēs. Izbaudījām pilsētas laukuma skaistumu pie Saules pulksteņa. Kad visi atgriezāmies pie pils, mūs jau gaidīja citas sportiskas aktivitātes pils parkā: 5.klase devās šķērsot Kažavas upīti rāpjoties pa virvi, piestiprināts ar karabīnēm un speciālu aprīkojumu, izmantojot roku muskuļu spēku, drosmi un gribasspēku, savukārt 6.klase mācījās šaut ar loku mērķī, pēc tam klases mainījās. Trīs stundas pagāja nemanot, pat neticējās, ka jau ir plkst.13.00- laiks doties mājup.

Dažu skolēnu iespaidi:
Evita: Varakļānos bija neparasti, jo varēja apskatīt daudz dažādu senu lietu un telpu. Bija izdevība braukt ar skrejriteni, tas bija forši.
Ilze: Patika rāpties pāri upei un braukt ar skrejriteni.
Daira un Everita: Mums ļoooti patika apskatīt pili un staigāt pa pagrabiem, jo tas kaut kā rada dīvainas sajūtas. Vēl patika braukt ar skrejriteni un būt virs ūdens.
Elīna: Viss patika. Tomēr visvairāk pārvietoties ar skrejriteni pa pilsētas ietvēm un šaut ar loku.
Aleksandrs: Interesanta ekskursija. Žēl, ka neizdevās iemācīties labi braukt ar skrejriteni.
Alise: Patika aktivitāte, kad vajadzēja rāpties pa virvi pāri upei.
Keita: Brauciens ar skrejriteni bija aizraujošs, it īpaši pa tiltu. Pils ļoti skaista.
Gatis: Patika pastaiga pa pils telpām, šaut ar loku, rāpties pāri upei.

Paldies Varakļānu muzeja darbiniekiem par izzinošo, aizraujošo un sportisko Vides izpētes programmu!

 

   

Vai aiziesim uz kino?

PDFDrukātE-pasts

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 23 maijs 2022 16:28) Autors Administrator Trešdiena, 27 aprīlis 2022 00:00

278970321 520545672809088 7596519770619508967 n 1 1

“Latvijas skolas soma” ir kultūrizglītības programma, kas kopš 2018. gada rudens nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes. 

 Ciblas vidusskolas skolēni, protams, regulāri izmanto šo iespēju. Šoreiz 2022.gada 13.aprīlī 7.-12.klašu skolēni devās braucienā uz Latgales vēstniecības GORS kinozāli, lai noskatītos populāru, jauniešu iecienītu filmu ,,Tizlenes”(režisore Marta Elīna Martinsone). Filma ir par to, kā trīs draudzenes nolemj radikāli mainīt savu dzīvi un no klases apsmietākajām meitenēm pārvērsties par populārākajām. Filma, starp citu,  saņēmusi Lielā Kristapa balvu kā labākā debijas filma! 

Skolēniem filmu novērtēja atzinīgi, tā izraisīja pārdomas un diskusijas.

Daži skolēnu atzinumi:
“Interesanta filma, likās līdzīga mūsu dzīvei. Pamācība-vienmēr ir iespēja mainīties, kļūt labākam!”(Līga).
“Filma likās pamācoša. Jaunietes ļoti labi attēlotas, parādīts, kā viņas gribēja būt populāras un slavenas.”(Valērija)
“Sapratu, ka jābūt tādam, kāds tu esi,nevajag mainīt sevi tikai tāpēc, lai izpatiktu citiem!”(Einārs)
“Situācijas ir no dzīves, atpazīstamas. Labi,ka parādīts, kā rīkoties. Filma interesanta un pamācoša.”(Amanda). 

    Skolēni piekrita, ka izlikšanās par to, kas neesi, nenes nedz laimi, nedz stilīgumu un ka dzīvē viss nenotiek tā, kā kino!

     Pēc kinoseansa sekoja pastaiga pa Rēzekni, tika apskatīta svētkiem sapostā pilsēta. Vērtējumi bija viennozīmīgi-pilsēta ir skaista, sakopta, te gribas pavadīt laiku ar draugiem, klasesbiedriem! 

Paldies projektam “Latvijas skolas soma” par doto iespēju!

   

Ciblas vidusskolas 5.un 6.klase izzinošā mācību ekskursijā Lūznavas muižā.

PDFDrukātE-pasts

Pēdējās izmaiņas (Ceturtdiena, 14 oktobris 2021 07:11) Autors Administrator Otrdiena, 12 oktobris 2021 19:22

luznava2021.gada 28.septembrī skolēni gida pavadībā iepazina Lūznavas muižu- romantiskā jūgendstila arhitektūras pērli. Uzzināja par muižas īpašnieku Kerbedzu dzimtas ieguldījumu tās attīstībā.

Skolēni interaktīvā veidā iepazinās ar muižas dizaina elementiem, pabija arī muižas bēniņos, kurus vasarā apdzīvo sikspārņi. Vēlāk muižas parkā izspēlēja izziņas un komandu saliedēšanas spēli „Muižas sikspārņa Mūža misija” ar orientēšanās, vērošanas un matemātiskiem elementiem.

Pēcpusdienā priecīgi un patīkami noguruši atgriezās mājup.

Skolēnu iespaidi par ekskursiju:

Keita: “Ekskursija, kuru nekad neaizmirsīšu. Ļoti patika. Mani pārsteidza, ka Lūznavas muižā bieži brauc dažādi mākslinieki, mūziķi un pat pats Valsts Prezidents tur ciemojās. Ļoti gribētos uz Lūznavu atbraukt kopā ar ģimeni.”

Alise: “Man patika Lūznavas muižas istabas. Gribētos tur dzīvot.”

Aleksandrs: “Man patika klausīties, ko muižniece stāstīja par senajiem laikiem”.

Everita: “Man ļoti patika muižā. It sevišķi man patika meklēt dažādas lietas un vietas muižā pēc dotajiem attēliem.”

Adrian un Gatis: “Viss patika. Orientēšanās muižas parkā bija kolosāla!”

Melānija: “Lūznavas muižā bija tik skaisti, interesanti un ļoti jauki.”

Elīna: “Šis ir vislabākais brauciens manā dzīvē. Man ļoti patika Lūznavas muižā. Mani pārsteidza, ka katrā muižas istabā bija tik daudz stūru. Izrādās, ka šajā muižā ir iespējams arī pārnakšņot. Tur ir ļoti skaisti. Pagrabtelpās bija ļoti aizraujoši. Cerams, ka tuvākajā laikā mēs ar ģimeni vēlreiz atbrauksim uz Lūznavas muižu!”

   

1 lapa no 3

Skolas soma
FUVIFLOW0909