Ciblas vidusskolas 7.,8.kl. audzēkņi apmeklē ‘’Pa grāfa Borha piedzīvojumu takām” Varakļānos.

Ciblas vidusskolas 7.,8.klašu skolēni 2021.gada 1.oktobrī piedalījās izzinošā, piedzīvojumiem bagātā programmā skolas vecuma bērniem ‘’Pa grāfa Borha piedzīvojumu takām”, ko finansēja projekts „Latvijas skolas soma”.Varaklani

Programmas ietvaros skolēni iepazina Varakļānu pilsētas, novada vēsturi, īpaši pievēršot uzmanību grāfu Borhu ietekmei un atstātajam kultūrmantojumam , meklēja apslēptus ieročus pils “ pagrabā” , vēlāk tos arī izmēģināja, devās uz pilsētas centru ar skrejriteņiem (turp un atpakaļ posms sanāca apmēram 3 km ), kur pētīja sakrālās kultūrvēsturiskās celtnes, apskatīja grāfu Borhu ģimenes atdusas vietu.

Atgriežoties muzejā (pilī), skolēni mēģināja pārvarēt blakus tekošo upīti Kažavu ar atbilstošu un drošu aprīkojumu muzeja speciālista uzraudzībā. Pasākums bija labi organizēts un pārdomāts.

Skolēnu atziņas pēc pasākuma:

-        Veronika- Ļoti patika Varakļānu pils no iekšpuses un ārpuses. Patika braukt ar skrejriteni un šaut ar loku.

-        Karolina- Man viss patika. Patika aplūkot pilī esošo izstādi un senās mantas. Patika darboties- braukt ar skrejriteni, šaut ar loku.

-        Aija- Patika ekskursija muzejā, muzejs bija fantastisks. Visvairāk patika braukt ar skrejriteni un šaut ar loku.

-        Rihards- Man patika braukšana no muzeja līdz centram. Patika šaušana ar loku.

-        Intars- Man patika braukt ar skrejriteni, šaut ar loku. Patika staigāt.

-        Lāsma- Patika ekskursija pa pili, pils pagraba apmeklējums. Interesanti bija nelielajā baznīcā, kur pagrabā atradās grāfa Borha atdusas vieta. Iet cauri labirintam bija interesanti.

-        Lauma-Man patika ekskursija. Visvairāk patika braukt ar skrejriteni.

-        Madara - Patika, ka mēs atradāmies ne tikai pilī, bet arī braucām pa pilsētu, pārcēlāmies pāri upei pa trosi, šāvām no loka.

-        Ingrīda-Patika braukt ar skrejriteņi un šaut no loka!

-        Liāna-Ļoti interesanta ekskursija, skaistas izstādes, eksponāti, interesantas aktivitātes.

-       Lana-Vērtējums ballēs – 6, varēja būt arī labāk…

-        Reinis -Jautrs brauciens! Jauki!

-        Markuss S. Bija labi, jo varēja atraktīvi darboties, pielietot savas prasmes braukšanā ar skrejriteni un loka šaušanā.

Paldies projektam “Latvijas skolas soma” par doto iespēju!